متفکر آزاد: آموزش و پرورش فرصت عدالت آموزشی را فراهم کرد

به گزارش اوج باور، تهران (پانا) - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید نمود بسیاری از فرآیند آموزشی کنونی، از منظری ممکن است که مورد نقد قرار بگیرد که باید قوی تر از آنچه که هست وارد می شد، ولی دراین شرایط آموزش و پرورش سعی داشته تا خلای را که می توانست فرآیند آموزش را در کشور متوقف و مختل کند، رفع کند و یکی از فرصت ها در این شرایط، فراهم سازی فرصت عدالت آموزشی است.

متفکر آزاد: آموزش و پرورش فرصت عدالت آموزشی را فراهم کرد

به گزارش روابط عمومی برنامه به وقت ایران،برنامه زنده به وقت ایران نهم آذرماه با حضور دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و دکتر روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با موضوع مهارت استفاده مناسب از گوشی های تلفن همراه توسط دانش آموزان در دوران کرونا از شبکه هفت سیما روی آنتن رفت.

در ادامه این برنامه روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این دوران می تواند هم تهدید و هم فرصت باشد و بستگی به برنامه ریزی و دوراندیشی و سوار شدن بر بستر رسانه ای دارد. سطح فرهنگی کشور مشخص خواهد نمود که این دوران تهدید یا فرصت خواهد بود.

وی اضافه نمود: اگر با روبرو با این پدیده واقع بینی باشیم، می توانیم در مقابل با این پدیده منفعل نباشیم و وقتی فعالانه برخورد کنیم به طبع، فرصت شده به حساب می آید.

متفکرآزاد بیان کرد: بسیاری از فرآیند آموزشی کنونی، از منظری ممکن است که مورد نقد قرار بگیرد که می بایست قوی تر از آنچه که هست وارد می شد، ولی در این شرایط و بیماری کرونا سرعت عمل بالا وزارت آموزش و پرورش سعی داشته تا خلای را که می توانست فرآیند آموزش را در کشور متوقف و مختل کند، رفع کند و یکی از فرصت ها در این شرایط، فراهم سازی فرصت عدالت آموزشی است.

وی درباره سواد رسانه ای گفت: هر فرد دارای مجموعه ای از دیدگاه است که پیغام های منتقل شده از رسانه را می تواند تفسیر فعالانه کند. سواد رسانه می آموزد که یک فرد باید در برابر پدیده های رسانه ها متفکر باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: طبیعتا فرد در سنین مختلف رشد، با نیازهای مختلفی روبرو است و سواد رسانه ای خانوار در کنار سواد رسانه ای که برای کودک ضروری است، مکمل هم هستند. کشورهای که تمایل دارند زیست سالم و غیرمضطرب داشته باشند، برنامه ریزی می نمایند و این برنامه را براساس واکسینه کردن جامعه انجام می دهد، برای واکسینه کردن در سنین مختلف روش هایی وجود دارد، دغدغه نظام تعلیم و تربیت این است که مجبور شده ایم زود وارد این عرصه شویم و مجبور شده ایم در سنین مختلف دسترسی به این فضا را آزاد کنیم و اینجاست که مدیریت معنا پیدا می نماید.

وی درباره اقدامات مجلس در دوران کرونا در این راستا گفت: مجلس در این دوران بر سه حوزه آموزش و پرورش، زیرساخت ها و همچنین آموزش بچه ها بواسطه ارتقاء سواد انتقادی، اطلاعاتی و فرهنگی در خانواده ها برای مراقبت از بچه ها، تمرکز نموده است.

متفکرآزاد در سرانجام تاکید نمود: مدیریت افکار در فضای مجازی اگر فعال نباشیم در اختیار ما قرار نمی گیرد و به شدت اطلاع، همراهی و نظارت را به خانواده ها در این دوران پیشنهاد می کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 695

به "متفکر آزاد: آموزش و پرورش فرصت عدالت آموزشی را فراهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفکر آزاد: آموزش و پرورش فرصت عدالت آموزشی را فراهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید