مشارکت پایین در انتخابات ربطی به کرونا نداشت؛ مردم راضی نیستند ، در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند

به گزارش اوج باور، جواد امام گفت: عده ای از مردم حتی به این نتیجه رسیده اند که بخشی از سیستم هم با آنهایی که دنبال رأی حداقلی هستند همراهی می کنند که اگر به این سوال پاسخی دقیق و صریح داده نشود، بسیار هزینه ساز خواهد بود.

مشارکت پایین در انتخابات ربطی به کرونا نداشت؛ مردم راضی نیستند ، در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اعتمادآنلاین، جواد امام مدیرعامل بنیاد باران گفت: در حالی برخی سعی دارند مشارکت پایین در انتخابات مجلس را به کرونا ربط بدهند که نظرسنجی های مختلف از چند ماه پیش مؤید این قضیه بود که مردم به دلایل مختلفی انگیزه ای برای رأی دادن ندارند. پس آنهایی که این اتفاق را به کرونا ربط می دهند از ماه های قبل می دانستند این ویروس به کشور وارد شده و باید پاسخگو باشند که چرا هشدارهای لازم را نداده اند.

  • مردم راضی نیستند

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه سخنانش گفت: در واقع مردم به این دلیل رأی ندادند که از آنچه در دستگاه های مختلف می گذرد راضی نیستند و ناکارآمدی ها را دلیل مسائل شان می دانند. همچنین آنها به دلیل برخی از رفتارها به این نتیجه رسیده اند که رأی شان تاثیری بر امور ندارد و معلوم اسـت که پیش خود می گویند، وقتی رأی دادن یا ندادن مان فرقی ندارد چه دلیلی دارد رأی بدهیم.

  • در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند

او اضافه کرد: باید گفت آنهایی که دنبال مشارکت حداقلی بودند و آشکارا در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند به موفقیت رسیدند و امروز پیروز میدان رقابتی شده اند که در آن رقیبی برای خود نمی دیدند.

امام توضیح داد: وقتی در نزدیک به 70 درصد از حوزه های انتخاباتی اصولگرایان رقیبی نداشتند، چطور می توان توقع حضوری همه گیر داشت؟ اینکه خودمان را به حواس پرتی بزنیم و علل اصلی مشارکت پایین را منکر شویم نه تنها دردی از ما درمان نمی کند، بلکه باعث خواهد شد مردم روزبه روز بیشتر از نظام فاصله بگیرند که قهر با صندوق رأی یکی از نشانه های آن است.

کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم ادامه داد: با نگاهی به آنچه اتفاق افتاده است می بینیم از انتخابات دوره چهارم مجلس شورای اسلامی بنا بر نظارت استصوابی گذاشته شد تا مردم را محدود به انتخاب از میان انتخاب های شورای نگهبان کنند و به همین دلیل انتخابات در ایران به خلاء تنوع سلیقه ها دچار شده است.

جواد امام گفت: عده ای از مردم حتی به این نتیجه رسیده اند که بخشی از سیستم هم با آنهایی که دنبال رأی حداقلی هستند همراهی می کنند که اگر به این سوال پاسخی دقیق و صریح داده نشود، بسیار هزینه ساز خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 265

به "مشارکت پایین در انتخابات ربطی به کرونا نداشت؛ مردم راضی نیستند ، در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت پایین در انتخابات ربطی به کرونا نداشت؛ مردم راضی نیستند ، در تریبون هایشان رأی مردمی را زینتی خواندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید