مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت

به گزارش اوج باور، رسانه های مخالف حکومت چین گزارش کردند، دونگ جینگ وی، معاون وزیر امنیت دولت چین به همراه دخترش به ایالات متحده گریخت.

مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت

اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی بیست گزارش کرده است، این مقام ارشد چینی در اواسط ماه فوریه چین را ترک کرد تا اطلاعات مربوط به موسسه ویروس شناسی ووهان را به واشنگتن منتقل کند. چنین اطلاعاتی می تواند بر موقعیت دولت رئیس جمهور بایدن در مورد منشا ویروس کرونا تأثیر بگذارد. رسانه ها تأکید می کنند که این اطلاعات تأیید نشده است، اما در صورت تأیید، دونگ جینگ وی می تواند به بالاترین رتبه پناهنده در تاریخ چین تبدیل شود.

نیکلاس افتیمیادس، کارشناس سابق پنتاگون و سیا، این گزارش ها را فقط شایعه خواند. وی خاطرنشان کرد که این امر به طور منظم به عنوان بخشی از جنگ اطلاعاتی بین پکن و مخالفان چین اتفاق می افتد.

سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس گزارش کامل گروهی از متخصصان را که از ووهان بازدید کرده بودند، منتشر کرد. ووهان جایی است که بیماری همه گیر COVID-19 در اصل از آنجا شیوع پیدا کرده است. آنها این فرضیه را خاطرنشان کردند که شیوع ویروس کرونا از طریق نشت از آزمایشگاه بسیار بعید است و پیشنهاد کردند که کووید-19 از خفاش ها از طریق حیوان دیگری به انسان منتقل شده است. در ایالات متحده و در 13 کشور دیگر از یافته های کارشناسان ابراز نگرانی کردند و خواستار لزوم تحقیقات مستقل شدند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1035

به "مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید