وزیر نیرو: در شرایط فعلی خاموشی نداریم

به گزارش اوج باور، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر نیرو گفت: همه نیروگاه ها در مدار هستند و با ظرفیت کامل برق تولید می کنند و در شرایط فعلی خاموشی نداریم.

وزیر نیرو: در شرایط فعلی خاموشی نداریم

به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان گفت: نیاز مصرف روز پنجشنبه برق بیش از 63 هزار و 999 مگاوات بود، اوج بار روز چهارشنبه 65 هزارمگاوات و در روز سه شنبه 66 هزار مگاوات بود و پنجشنبه هفته گذشته اوج بار شبکه حدود 66 هزار و 300 مگاوات بود که 40 درصد آن را دستگاه های سرمایشی استفاده کردند.

اردکانیان گفت: گاهی اتفاق های پراکنده که در کشور رخ می دهد موجب قطعی برق است، یکی از آن ها در منطقه تهرانپارس تهران رخ داد که بر اثر آن یکی از ترانسفورموتور های 400 کیلووات دچار حریق و موجب خاموشی شد و نیرو های وزارت نیرو برای رفع مشکل بلافاصله وارد عمل شدند.

وزیر نیرو با بیان این که در شرایط فعلی خاموشی نداریم، گفت: با رخداد های غیرقابل پیش بینی روبرو شدیم، بطور مثال از اواخر خرداد تا اواسط تیر، نیروگاه اتمی بوشهر از مدار خارج شد و هر روز 24 میلیون کیلووات ساعت انرژی را از دست دادیم.

اردکانیان گفت: در مدتی که فعالیت نیروگاه بوشهر متوقف شده بود، روزانه 24 میلیون کیلووات ساعت انرژی از دسترس خارج می شد، اما با تلاش دست اندرکاران سازمان انرژی اتمی، این نیروگاه به مدار تولید بازگشت.

وزیر نیرو گفت: همکاری صنایع بزرگ با صنعت برق باعث کاهش بار مصرفی شد و فشار زیادی از شبکه برداشته شد.

او گفت: صنایعی که در این مدت انرژی مصرف نکنند، در آینده به همین مقدار، برق رایگان دریافت خواهند کرد.

وزیر نیرو در ستاد فرماندهی اوج بار تابستان 1400 هم گفته است: شبکه برق کشور در وضع پایدار است و باید همه تلاشها بر حفظ پایداری شبکه سراسری و کاهش خاموشی های بخش خانگی بکار گرفته شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1091

به "وزیر نیرو: در شرایط فعلی خاموشی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: در شرایط فعلی خاموشی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید