بازدید قالیباف از فردو: در غنی سازی 20 درصد از برنامه جلوتریم

به گزارش اوج باور، رییس مجلس شورای اسلامی در بازید از مجتمع غنی سازی فردو در استان قم توضیح داد: در غنی سازی 20 درصد و هم در زمانبندی از برنامه جلوتر هستیم.

بازدید قالیباف از فردو: در غنی سازی 20 درصد از برنامه جلوتریم

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف که به اتفاق هیات همراه روز پنجشنبه از مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی (فردو) بازدید کرد، گفت: در غنی سازی اورانیوم بسیار جلوتر از برنامه زمانبدی شده هستیم.

رییس مجلس اضافه نمود: این نوید را به مردم عزیز کشورمان می دهم که اگر بحث مربوط به غنی سازی 20 درصد 120 کیلو در سال بود، در همین زمان کمتر از یک ماه متخصصان توانستند 17 کیلو غنی سازی نمایند یعنی از جهت زمان بندی نیز جلوتر هستیم.

وی گفت: نصب سانترفیوژهای IR2m نیز جهت خودش را طی می نماید؛ بخشی از آن نصب شده و بخشی هم در حال نصب است

قالیباف با تاکید بر اهمیت صنعت صلح آمیز هسته ای در فرایند توسعه کشورها از جمله برای ایران از همه متخصصان و دست اندرکاران این بخش قدردانی کرد.

وی همچنین گفت که از طرف خود و نمایندگان مجلس از دولت به خاطر اجرای مرحله به مرحله و بدون درنگ و هم در موضعگیری هم در عمل، قانون هسته ای مصوب مجلس تشکر می نماید.

رییس مجلس اضافه نمود: در این خصوص بویژه از سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه که گام های جدی و اساسی برداشتند، قدردانی می کنم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان گفت: گروه پنج بعلاوه یک به وظایف خود در چارچوب برجام عمل نکرد به همین دلیل ما هم هیچ وظیفه ای برای انجام تعهدات مذکور نداریم.

وی تاکید نمود: هر وقت آنها به تعهدات خود عمل نمایند، یعنی تحریم ها از جمله در فروش نفت و مسائل بانکی و تجارت برطرف شد، در چنین شرایطی با ارایه گزارش به مجلس شورای اسلامی، بر اساس همان مواد 36 و 37 برجام، به این توافقنامه بر می گردیم و به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 821

به "بازدید قالیباف از فردو: در غنی سازی 20 درصد از برنامه جلوتریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید قالیباف از فردو: در غنی سازی 20 درصد از برنامه جلوتریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید