خبرنگاران وزیر نفت مسکو را ترک کرد

به گزارش اوج باور، مسکو - خبرنگاران - بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که به همراه هیاتی برای آنالیز شرایط بازار جهانی نفت به مسکو سفر نموده بود بعد از مذاکرات فشرده با مقامات روسی دوشنبه شب مسکو را به قصد تهران ترک کرد.

خبرنگاران وزیر نفت مسکو را ترک کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

زنگنه یکشنبه شب در راس هیاتی متشکل از ساعدی نماینده مجلس، رحیمی مظفری از اعضای هیات رئیسه کمیسیون انرژی و بهروز نعمتی مشاور وزیر نفت به روسیه سفر کردند.

به گزارش خبرنگاران، زنگنه روز دوشنبه با معاون نخست وزیر روسیه و نیکلای شلگینوف وزیر انرژی و همچنین با سران شرکت های نفتی روسیه ملاقات و گفت و گو کرد.

وی در انتها سفر در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در مسکو به مذاکرات خود با الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه و نیکلای شولگینوف وزیر انرژی این کشور اشاره نمود و اضافه نمود : یکی از موضوع هایی که گفت و گو کردیم درباره بازار جهانی نفت بود.

زنگنه شرح داد که در مذاکرات مسکو برای تثبیت بازار جهانی نفت گفت و کو و گفتگو کردیم.

وی یادآورشد : روسیه در این سالها نقش مشخص نماینده ای در ثبات بازار جهانی نفت داشته است و باتوجه به همکاری های جدی در اوپک در چارچوب اوپک پلاس با یکدیگر گفت و گو کردیم و نظرات ما در این عرصه به یکدیگر نزدیک بود.

وزیر نفت با یادآوری اینکه جلسه اوپک پلاس چهارم ژنوایه برگزار می گردد، ادامه داد: در ماه فوریه نیز جلسه ای در این رابطه برگزار خواهد شد.

وی گفت که هر دو کشور تاکید داشتند که این کار برای حفظ ثبات بازار جهانی نفت و احتمالاتی که در آینده در این عرصه وجود دارد، مهم است.

زنگنه اضافه نمود: بخش بعدی (گفت و گوهای ما با طرف روسی) مربوط به روابط دوجانبه بود. ما همکاری های خوبی با شرکت های روسی داریم و قرار بر این است که این همکاری ها با شرکت های روسی در حوزه نفت و گاز و شرکت های روسی سازنده تجهیزات در این عرصه تداوم یابد.

زنگنه گفت: شرکت های روسی سازنده تجهیزات نفت و گاز اگر می خواهند در ایران فعالیت نمایند باید بیایند باتوجه به قانون حداکثر استفاده از توان داخلی سرمایه گذاری نمایند. آنها باید با شرکت های ایرانی شریک شوند و با همتایان ایرانی گفت و گو نموده تا بتوانند به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: شمار عرضه نمایندگان هم زیاد خواهد شد و شرکت های ایرانی با کیفیت بهتر می توانند رقابت نمایند و دسترسی ما به تجهیزات (درحوزه نفت و گاز) بیشتر می گردد.

زنگنه همچنین به همکاری در چارچوب اوپک گازی اشاره نمود و ادامه داد: معمولا سالی یک بار در اوپک گازی جلسه داریم و این جلسه پیشتر برگزار گردید.

وی اضافه نمود: در چارچوب اوپک پلاس تبادل اطلاعات فنی می گردد اما اثرگذاری در قیمت بازار جهانی گاز ندارد. بازار گاز با بازار جهانی نفت تفاوت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 738

به "خبرنگاران وزیر نفت مسکو را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر نفت مسکو را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید