بهداشت دهان و دندان

علل و دلایل عفونت یا چرک گوش و راه های درمان آن

التهاب و عفونت گوش داخلی به عنوان جدی ترین دلیل گوش درد بزرگسالان به شمار آمده و غالبا به عنوان یکی از عوارض عفونت ویروسی رخ می دهد و منجر به احساس ناخوشایند سرگیجه و تهوع می گردد.

5 دی 1400

نکات مهم تغذیه کودک در سال دوم زندگی

برعکس سال اول که توصیه می شد تغذیه با شیر مادر مقدم بر غذای کمکی باشد در سال دوم با توجه به اهمیت بیشتر غذاهای جامد، توصیه می گردد که حتی المقدور شیر مادر بعد از غذا داده گردد.

10 مهر 1400

داروی دیرینه زنبورهای عسل!

کندوها را می توان کارگاه تولید غذا و دارو نامید. عسل، گرده و شاه انگبین از فرآورده های این کارگاه ها است که می بایست موم و بره موم را هم بدان ها افزود. در این مقاله با سرکشی به کندوها، به تهیه این دو ماده و کاربرد آن در طب سنتی و پزشکی نوین خواهیم پرداخت...

9 مهر 1400

پاسخ دندان شکن اسطوره استقلال به سعودی ها

اولین پیروزی استقلال مقابل الهلال عربستان زمستان سال 77 در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه های آسیا به دست آمد. مقطعی که راهنمایی آبی پوشان ایرانی بر عهده ناصر حجازی بود.

2 خرداد 1400

از قرص های خمیر دندان چه می دانید؟

تبیان/قرص های خمیردندان موادی که در خمیردندان های معمولی وجود دارند را گرفته و آن ها را به اندازه یک قرص کوچک متراکم می نمایند. در واقع قرص خمیردندان یک خمیردندان فشرده و کم آب است.

20 فروردین 1400

عدم تعادل بیولوژیکی عامل ارتباط بین لثه و بیماری های کلیوی است

یک مطالعه جدید نشان داده عدم تعادل اکسیژن بدن در فراوری رادیکال های آزاد و سلول های آنتی اکسیدانی آن می تواند دلیل ارتباط بیماری لثه و بیماری مزمن کلیه باشد.

25 بهمن 1399

معرفی برگزیدگان جایزه صادق راهنمایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه جایزه صادق راهنمایی، در نوزدهمین دوره این مسابقه ادبی 1300 نویسنده از ایران و خارج از ایران حضور پیدا کردند که 27 داستان توسط داوران مرحله اول بدین توضیح:

12 بهمن 1399

قاشق های استیل کهنه را مثل روز اول براق کنید

با گذر زمان بر روی قاشق چنگال استیل، خط و خش میافتد و پاک کردن این خط و خش ها میتواند به قاشق چنگال استیل شما کمک کند تا بدون زنگ زدگی و تیره شدن بیشتر عمر کنند.

16 دی 1399

روش های فوق العاده برای از بین بردن لاغری صورت

لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد. بسیاری از ما با کوچک ترین تغییر دربرنامه و رژیم غذایی مان با لاغری صورت رو به رو می شویم.

30 آذر 1399

گوش درد و گلودرد شدید یک طرفه از علائم احتمالی کرونا

تسنیم/ بیش از چهار یا پنج روز طول کشیدن گلودرد یا گوش درد شدید یک طرفه که با عفونت و التهاب در حلق همراه نباشد می تواند از علایم کرونا باشد. یک متخصص گوش ، حلق و بینی گفت: طبق مشاهدات بالینی، علامت جدیدی به صورت گلودرد و گوش درد شدید یک طرفه در بیماران مشکوک...

8 شهریور 1399

تعرفه های خدمات پزشکی 99 اعلام شد

هیات دولت در جلسه هفتم اردیبهشت 1399 به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و تایید شورای عالی بیمه سلامت به استناد قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، تعرفه خدمات...

11 تیر 1399

بهترین جاهای دیدنی مشهد و استانبول، دو مقصد پر هوادار ایرانی و خارجی در نوروز

همین که به حال و هوای زمستان و ماه های آخر سال نزدیک می شویم، تب و تاب انتخاب بهترین مقصد برای سفر بحث داغ خانواده های ایرانی می گردد. به این صورت که کلیه مسافران نوروزی برای برنامه ریزی یک سفر ارزان قیمت و مالی تمام کوشش خود را می نمایند. در این بین مسافران...

21 بهمن 1398

راهنمای سفر سریلانکا

کشور سریلانکا به گفته مارکوپولو زیباترین جزیره روی زمین است و مردم آن معتقدند خداوند بعد از هبوط، برای اینکه حضرت آدم احساس دوری از بهشت نکند، او را به شبیه ترین مکان به بهشت، یعنی سریلانکا فرستاد. طبیعت زیبا و بکر، مردم خون گرم، غذاهای خوشمزه و تور ارزان...

20 بهمن 1398